Murtagh

23. dubna 2012 v 20:02 | Iorneth |  Eragon

Murtagh,syn Morzana

Murtagh je moje nejoblíbenější postava z Eragona. Ve filmu ho ztvárnil Garrett Hedlund ( jeden z mých nejoblíbenějších herců). Já ho mám prostě strašně moc ráda,povahově je naprosto skvělí,odvážný,vtipný( humor především šibeniční :-D ),no..prostě..kdo četl knížku tak ví. Myslím,že ho hodně lidí odsoudila kvůli tomu,že se přidal ke Galbatorixovi,ale on za to přece nemohl a i když zabíjel a byl zlí na Eragona tak to nebylo z jeho vlastní vůle,musel se podřídit.

Murtagh byl synem Galbatorixova nejvěrnějšího krvepřísežníka Morzana a Seleny,chudé dívky,která se do Morzana zamilovala ( Je to i matka Eragona ). Když byl Murtagh malý chodil po něm jeho otec když byl opilý svůj meč - ZAR´ROC (=UTRPENÍ) a od té doby má na zádech jizvu. Po Morzanově smrti vyrůstal v Urubeanu (elfsky Ilirea,hlavní město Alagaesie). Když dospěl,nechal si ho král přivést,Murtagh byl zprvu okouzlen vším co mu Galbatroix navykládal,ale poté zjistil jaký opravdu je. Spolu se svým učitelem Tornakem se pokusil uprchnout,Murtaghovi se to podařilo,ale Tornak zemřel. Po jisté době potkal Eragona ( no spíš ho zachránil,to se v knížce a filmu rozchází). Po Bromově smrti cestoval spolu s Eragonem k Vardenům ( s tím,že až bude možnost tak se od něho oddělí),to se však nepodařilo a musel s nimi dojít až k Vardenům. Ti ho nechali zavřít ( nebudu celí děj rozepisovat),ale když se schylovalo k bitvě pustili ho aby jim pomohl.Po bitvě se vydal spolu s Ažihadem a Dvojčaty pátrat po ostatních urgalech.Dvojčata je však zradila,Ažihada zabili,ale Murtagha odvlekli do Urubeanu ( Eragon si myslel i všichni ostatní si mysleli,že zemřel také). V Urubeanu se Murtaghovi vylíhlo jedno z 2 zbývajících vejcí ( červené) rudý drak s rubínovýma očima - TRN. Galbatorix zjistil jejich pravá jména a donutil je složit přísahu ve starověkém jazyce.No a pak musel udělat vše co mu král přikázal :-( . Ve čtvrtém dílu-díky bohu- na konci,se mu podaří změnit si své dosavadní jméno a pomůže ke Galbatorixově zkáze ( nezabije ho). Po té však Alagaesii s Trnem opustí..

Tak co ? Dočetli jste až do konce ? :-D Možná Vám to přišlo nudné..a je to celkem hodně shrnuté..:-) Ale snad se aspoň trochu líbilo..:-)

Zar´roc


Detaily Zar´rocu

Trn - stejný obrázek je na obalu Eldesta

Murtagh a Trn

Tohle jsem našla na googlu,je to strašně roztomilý..:-)

Murtagh :PS....Já vim..je krásnej ! :-**
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eámanë Eámanë | Web | 25. dubna 2012 v 20:04 | Reagovat

On není krásnej, on je nádhernej :D
Chci ho vidět ve filmové podobě na Trnovi :P

2 Ænag Ænag | Web | 9. července 2012 v 13:21 | Reagovat

Je mi také asi nejsympatičtější... Je fakt krásnej :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama